Apie YFU

Youth For Understanding (YFU) padeda plėsti žmonių akiračius, suteikia galimybę pažinti kitų šalių kultūras ir skatina suvokimą, kad mes visi esame pasaulio piliečiai. YFU yra nepelno siekianti tarptautinė edukacinių mainų organizacija veikianti daugiau 50-tyje pasaulio šalių. Esame seniausia, didžiausia ir labiausiai gerbiama tarpkultūrinių mainų organizacija pasaulyje. YFU patirtimi ir parama jau pasinaudojo daugiau nei 260 000 moksleivių ir juos priimančiųjų šeimų.  Pasaulinį YFU tinklą vienija tikėjimas, kad pasinėrimas į kitą kultūrą yra efektyviausia priemonė įgyti įgūdžių, reikalingų klestėti globalioje, kultūriškai persipynusioje ir konkuruojančioje visuomenėje.

Savo viduje esame teigiamų pasaulinių pokyčių katalizatorius. YFU demonstruoja, kas yra tikroji lyderystė, ir bando atsakyti į klausimus, kurie rūpėjo pastaruosius 60 metų ir neišvengiamai yra aktualūs ir šiandien. Tokiose temose, kaip kintančios ekonominės jėgos, sveikatos epidemijos, civiliniai konfliktai, skirtingų klasių lygybė taip pat ir vis labiau aktualūs LGBT teisės bei mergaičių edukacija, YFU lyderiavo ir toliau lyderiaus, darant įtaką pozityviems visuomenės pokyčiams, net jei mūsų veiksmai ir nebus visiems priimtini. Moksleivių patirtys praplečia jų pačių akiratį, o tuo pačiu plečia ir priimančiųjų šeimų, mokyklų ir ištisų bendruomenių pasaulėžiūrą.

Pasauliui reikia YFU. Šiandien socialinė medija formuoja ir keičia mūsų regos kampą, iš kurio matome pasaulį. Visgi, kuo labiau ji mus sujungia, tuo lengviau formuojasi stereotipai, kurie priverčia manyti, kad medijoje atsiveriantis paveikslas ir yra realybė. YFU programos leidžia patikrinti paplitusių stereotipų realumą.

YFU siūlo gyvenimo nuotykį, atskleidžiantį geriausias žmonių savybes, įgalina sukurti visą gyvenimą trunkančius santykius, pakeičia pasaulio sampratą. YFU yra šalia kiekviename šio nuotykio žingsnyje, nuo registracijos į mainus iki grįžimo. Net pasibaigus manų programai organizacija padeda palaikyti ryšius su tarptautine bendruomene - kuriame saugią ir atvirą aplinką, kurioje paprasta tobulėti ir lengviau pažinti skirtingas kultūras.

Asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai", jau nuo 2000 metų vykdo YFU Lietuva veiklas ir pasisako už jų kokybės, skaidrumo ir tvarumo skatinimą. Kviečiame susipažinti su mūsų viešai skelbiamomis veiklos ataskaitomis ir metiniais pranešimais skiltyje „Žiniasklaidai".

Žmonės ten itin draugiški ir gali padaryti vakarėlį iš oro. Čilė puikiai tinka tiems, kurie nori gerai praleisti...
Dominykas
manų metai Čilėje

23
Tu susikuri gyvenimą svečioj šaly, tampi savarankišku, kuriesi ar keiti vertybes. Ir kas keisčiausia - įsimyli...
Akvilė
mainų metai Čilėje
Svarbiausia pamoka, kurią išmokau - reikia nesustoti, visą laiką žiūrėti į priekį. Vėliau, atsigręžęs atgal...
Gertrūda