Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kokio amžiaus moksleiviai gali dalyvauti mainų programoje?

  Vykdamas į mainus moksleivis turi būti ne jaunesnis nei 15 metų ir ne vyresnis nei 18 metų. Jei tu esi vyresnis arba jaunesnis, mainuose gali dalyvauti priimdamas mainų moksleivį į savo šeimą arba prisijungdamas prie YFU savanorių komandos.

 • Ką turiu padaryti, norėdamas dalyvauti mainų programoje?

  Perskaityk, kaip vyksta mainų programos eiga. Visų pirma, tau reikia užpildyti anketą mūsų puslapyje. Gavę tavo anketą, pakviesime tave bei tavo tėvus į pokalbį. Po atrankos pokalbio su tavimi, susitiksime ir su tavo tėvais arba globėjais, aptarsime sutarties pasirašymo klausimus ir pradėsime tvarkyti mainų dokumentus. 

 • Ką rašyti rašinyje apie save?

  Mums įdomu sužinoti apie tavo pomėgius, charakterį, tavo geriausias savybes, kodėl nori važiuoti į mainus.

 • Kokie turi būti mano akademiniai pasiekimai, norint dalyvauti mainų programoje?

  Norint išvykti metams arba pusmečiui, tavo metinių pažymių vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7,5 balo. Šansus išvykti mainams padidina aktyvus dalyvavimas mokyklos ir užklasinėje veikloje.

 • Jei mano vidurkis mažesnis, nei 7,5 balo, ar galiu dalyvauti mainuose?

  Pagal atskirą susitarimą su priimančiomis šalimis moksleiviai metų, pusmečio arba trimestro programoje gali dalyvauti ir su mažesniu vidurkiu. Vasaros mainų programoje į pažymius nėra žiūrima.

 • Kaip vyksta atranka ir koks yra procesas, norint išvykti į mainus?

  Gavę registracijos anketą su reikalingais dokumentais (administracinio registracijos mokesčio - 5eur patvirtinimas, paskutinio semestro/metų pažymių išrašas, trumpas rašinėlis apie save), kviečiame moksleivį į atrankos pokalbį, kurio metu susipažįstame su moksleiviu, išsiaiškiname lūkesčius ir motyvaciją mainams. Jei nusprendžiame, kad moksleivis tinkamas vykti į mainus, laukia pokalbis su tėvais, kurio metu atsakome į jų klausimus, aptariame sutarties sąlygas. Kai pasirašoma sutartis, moksleivis pradeda pildyti išsamų profilį YFU duomenų bazėje, kurį mato priimančioji šalis ir pagal tai parenka šeimą moksleiviui. Likus ne mažiau nei savaitei iki išvykimo moksleivis sužino kokioje šeimoje ir kuriame mieste gyvens, kokią mokyklą lankys ir vyksta į mainus.

 • Kas yra atrankos pokalbis?

  Į antrankos pokalbį kviečiame mainams užsiregistravusius moksleivius, kad gyvai susipažintumėme su moksleiviu, išsiaiškintumėm jo/jos lūkesčius ir įsitikintumėme, kad moksleivis yra pakankamai motyvuotas ir tinkamas vykti į mainus. Interviu bijoti nereikia, svarbiausia būti savimi! 

 • Kas yra pokalbis su tėvais?

  Pokalbio su tėvais metu stengiamės atsakyti į jiems kylančius klausimus, supažindiname su mainų procesu, idėjomis, tikslais, išsamiai aptariame programas, kainas ir mainų sutarties sąlygas, o galutinai apsisprendus vykti į mainus – pasirašome sutartį.

 • Ar programos mokamos?

  Taip. Programos kaina priklauso nuo šalies, į kurią vyksti. Sąrašą rasi čia.

 • Ar yra galimybių gauti finansinę paramą/stipendiją?

  Taip. YFU Lietuva kasmet steigia stipendiją, apie ją (ir kitas stipendijas) savo puslapio skiltyje „Stipendijos" bei socialiniuose tinkluose pranešame spalio - lapkričio mėnesį. Stipendijų suma svyruoja nuo 10 proc. iki 70 proc. visos mainų programos kainos. Taip pat kiekvienais metais rengiame rėmėjų paieškos mokymus, kurių metu mokome, kur ir kaip ieškoti rėmėjų, kurie gali finansuoti bent dalį mainų programos kainos. 

 • Ką daryti, jei noriu ieškoti rėmėjų?

  Visų pirma turi užsiregistruoti mainams. Kadangi rėmėjų paieškos mokymus organizuojame tik tada, kai susidaro grupė moksleivių, mums labai svarbu žinoti, kad norėtum tokiuose mokymuose dalyvauti.

 • Ar svarbi mano religija, tautybė ar pilietybė, norint važiuoti mainams?

  Ne. Tavo religija, pilietybė ir tautybė neturi jokios įtakos.

 • Kokias kalbas turiu mokėti, jei noriu dalyvauti mainų programoje?

  Visi moksleiviai privalo gebėti bent minimaliai komunikuoti anglų kalba. YFU organizacija Japonijoje, Prancūzijoje, JAV ir Australijoje / N. Zelandijoje reikalauja, kad į šias šalis vykstantys moksleiviai išlaikytų vietinės kalbos testą, o visos likusios programos specialaus kalbos lygio nereikalauja.

 • Aš turiu sveikatos sutrikimų, ar galiu dalyvauti mainų programoje?

  Nežymūs sveikatos sutrikimai (tokie kaip alergijos, maisto netoleravimas, nežymūs mitybos sutrikimai, disleksija ir kt.) negali tau sutrukdyti dalyvauti mainų programoje. Pagal atskirą susitarimą į programą priimami moksleiviai, kuriems reikalinga nuolatinė medicininė priežiūra, sergantys diabetu ar turintys raidos sutrikimų. Visada galite kreiptis į mus ir mes atsakysime į jūsų klausimus.

 • Ar man reikia vizos?

  Kadangi Lietuva yra Europos Sąjungos narė, vykstant į Europos šalis, vizos nereikia. Norint vykti į ne ES kitas šalis reikės pasirūpinti viza. Savo ružtu visada užtikriname, kad moksleivis gautų reikalingus dokumentus iš organizacijos, šalies ir mokyklos, jei to reikalauja vizaas išduodanti ambasada.

  Ar tavo šaliai reikia vizos, gali pasitikrinti šalių aprašymuose.

 • Į kokias šalis galiu vykti? Ar galiu pasirinkti konkretų miestą, regioną, valstiją?

  Šalių, į kurias gali vykti, sąrašą rasi čia. Tačiau tu negali pasirinkti konkretaus miesto, regiono ar valstijos. Tavo gyvenamoji vieta priklausys nuo to, kur tau bus rasta priimančioji šeima. Mūsų siekis- suderinti tavo ir priimančiosios šeimos interesus, nes jei bus gerai šeimoje – bus gerai visoje šalyje!

 • Ar aš tikrai galėsiu išvykti į pasirinktą šalį?

  Programų dalyvių skaičius ribotas, todėl pirmenybė teikiama pirmiau į mus besikreipiančiam moksleiviui. Jeigu jūsų pageidaujamoje programoje vietų nebėra-visada jums pasiūlysime kitą!

 • Ar galiu važiuoti į tą pačią šalį kartu su savo draugu?

  Žinoma, tačiau jūs negyvensite toje pačioje šeimoje ar mieste.

 • Ar mano šeima turės priimti mainų moksleivį?

  Ne. Jūsų šeima neprivalo priimti mainų moksleivio, tačiau siūlome apsvarstyti šią galimybę. Priimti moksleivį galite ir kitais metais, nes tai yra unikali patirtis! Daugiau apie tai šeimoms DUK.

 • Kokia gali būti mano mainų trukmė?

  Į mainų programą galima vykti vasarai, trimestrui, semestrui arba visiems mokslo metams. Įsidėmėk, kad ne visos šalys turi įvairios trukmės proogramas, todėl programų aprašymuose pasitikrink, ar tavo svajonių šalis siūlo tavo pageidaujamos trukmės programą.

 • Kiek kainuoja mainų programa? Kas įeina į mainų programos kainą?

  Programos kaina priklauso nuo šalies, į kurią vyksite ir nuo pasirinktos programos trukmės. Tikslią informaciją rasite kiekvienos programos aprašyme. Į programos kainą yra įskaičiuotas dokumentų administravimas,kelionės išlaidos (Vilnius - gyvenamoji vieta užsienyje -Vilnius), sveikatos, nelaimingų atsitikimų ir civilinės atsakomybės draudimas  visam programos laikotarpiui, seminarai Lietuvoje ir priimančioje šalyje, pasitikimas ir pagalba oro uoste nuvykus į priimančiąją šalį ir išvykstant iš jos, gyvenimas ir maitinimas priimančioje šeimoje, mokymasis valstybinėje mokslo įstaigoje ir/arba kultūrinė, pažintinė programa, organizacijos darbuotojų ir savanorių pagalba programos metu, profesionali specialistų pagalba esant sunkesnėms adaptacinėms situacijoms programos metu.

 • Nežinau į kokią šalį noriu vykti, kaip išsirinkti?

  Pagalvok kokią kalbą norėtum išmokti, su kokia kultūra susipažinti. Ar tau patinka šaltos žiemos, o gal svajoji apie vasarą ištisus metus?  Gal esi gabus muzikas, sportininkas ar dailininkas ir nori vykti į specialią programą? 

 • Ar kažkas gali atsakyti į mano tėvams iškilusius klausimus, su jais pakalbėti apie mainus?

  Mūsų komanda visada pasiruošusi išsklaidyti abejones ir detaliai papasakoti apie mainus. Susisiekite nurodytais kontaktais.

 • Aš noriu dalyvauti mainų programoje, tačiau mano tėvai nėra sužavėti šia idėja. Ar turite pasiūlymų kaip kalbėti su tėvais?

  Parodyk tėvams šį puslapį. Jame atskleistos pagrindinės mainų idėjos ir tikslai. YFU Lietuva komanda yra visada pasiruošusi papasakoti apie mainų metų naudą! Mūsų kontaktus rasi čia.

 • Kaip pasiruošti mainams?

  Mes padėsime pasiruošti! Prieš išvykstant mainams, būsi pakviestas į išvykimo seminarą Lietuvoje, kurio metu ne tik sužinosi daug naudingos teorinės ir praktinės informacijos, bet turėsi galimybę išgirsti ir buvusių mainų moksleivių patarimus bei įspūdžius.

 • Kas yra seminaras? Kodėl būtina jame dalyvauti?

  Seminaras yra renginys tau ir kitiems mainų moksleiviams. Jų per mainų metus turėsi net penkis – išvykimo iš Lietuvos, atvykimo į priimančią šalį, vidurio metų seminarą, pasiruošimo grįžti į namus ir grįžimo į Lietuvą.  Seminarų metu būsi paruoštas ateinančiam gyvenimo etapui, turėsi galimybę pabendrauti su kitais moksleiviais bei tą patį patyrusiais savanoriais, pasikaustysi praktine ir teorine informacija ir smagiai praleisi laiką bendraminčių būryje!

 • Ar mainų programos metu man ir mano šeimai Lietuvoje kažkas padės?

  Taip. Priimančioje šalyje tu turėsi mentorių, į kurį galėsi kreiptis iškilus problemoms ar nežinant ką daryti. Taip pat būsi kviečiamas dalyvauti seminaruose Lietuvoje ir kitoje šalyje, kurių metu apsišarvuosi įvairia, tau galinčia padėti, informacija. YFU turi galimybę suteikti profesionalią psichologo pagalbą tau priimančioje šalyje ir tavo gimtajai šeimai, likusiai Lietuvoje. Tavo šeima galės dalyvauti YFU organizuojamuose susitikimuose ir bendrauti su kitomis šeimomis bei pasiruošusiais padėti savanoriais.

 • Ar programos metu galiu grįžti į Lietuvą atostogoms?

  Ne. Jei būdamas mainuose grįši į Lietuvą be rimtos priežasties, tavo mainų programa bus nutraukta, be galimybės grįžti į priimančiąją šalį. Juk mainai – ypatinga ir trumpa patirtis,  išnaudok ją maksimaliai!

 • Kas ir kaip tau parinks priimančiąją šeimą?

  Lietuvoje ir visame Pasaulyje šeimos būna įvairios. YFU stengiasi suderinti tavo pomėgius, gyvenimo būdą su priimančiosios šeimos, tačiau svarbiausias reikalavimas- šeimos savanoriškumas atverti savo namų duris tau. YFU susitinka su visomis priimančiosiomis šeimomis, jos yra patikrinamos ir atitinka YFU standartus.

 • Kokia kalba kalbės priimanti šeima?

  Kalba priklauso nuo Priimančioji šeima neprivalo kalbėti anglų kalba. Rekomenduojame išmokti pagrindines frazes ir žodžius, tačiau dauguma mūsų moksleivių išvažiuoja nemokėdami tos šalies kalbos ir jiems pavyksta komunikuoti šeimoje. 

 • Jeigu aš pažįstu šeimą, kuri galėtų mane priimti. Ar ji gali mane priimti?

  Žinoma. Tačiau šeima negali būti artimi giminaičiai ir privalo laikytis YFU nustatytos atrankos tvarkos.

 • Ar mano tikroji šeima galės mane aplankyti?

  YFU negali uždrausti artimiesiams tavęs aplankyti, tačiau apie atvykimą turi būti informuota tavo priimančioji šeima ir YFU organizacija Lietuvoje ir priimančioje šalyje. Pagal YFU taisykles, pirmąjį pusmetį nerekomenduojamas šeimos ar draugų atvykimas, nes tai trukdo moksleivio adaptacijos procesui. 

 • Kokia bus mano priimančioji šeima? Ar aš turėsiu sesių, brolių?

  Kaip Lietuvoje, taip ir visame pasaulyje šeimos būna įvairios: dauguma šeimų susideda iš mamos, tėčio ir vaikų, tačiau tai nėra taisyklė. YFU skatina toleranciją ir visapusiškumą, todėl šeimos sudėtis nėra svarbiausias rodiklis. Dėl šios priežasties mes negalime garantuoti, kad šeimoje bus tavo amžiaus vaikų.

 • Ar priimančioji šeima bus kažkaip patikrinta?

  Taip. Visos priimančios šeimos būna kruopščiai patikrintos ir atrinktos. YFU aplanko šeimas jų gyvenamoje vietoje, šneka su jomis apie moksleivio priėmimą, jos būna paruoštos moksleivio atvykimui ir visuomet turi galimybę gauti pagalbos iš YFU.

 • Ar priimančioji šeima gaus pinigų?

  Ne. Šeima priims tave savanorišku pagrindu ir už tai pinigų negaus.

 • Kokias gyvenimo sąlygas man suteiks priimančioji šeima?

  Priimančioji šeima suteikia ne tik jausmą, kad esi pilnavertis šeimos narys, bet ir pasirūpina tavo maitinimu, poilsio ir mokymosi erdve. Tau tereiks pasirūpinti savo asmeninėmis išlaidomis (laisvalaikis, pramogos, drabužiai ir kt.), taip pat, esant reikalui, viešojo transporto išlaidomis, mokymosi priemonėmis ir kt. Tikslesnę informaciją rasi kiekvienos šalies aprašyme.

 • Ar aš eisiu į mokyklą?

  Taip. Visi mainų moksleiviai lanko valstybines (pageidaujant, ar atsiradus galimybei –  privačias) mokyklas ir mokosi su kitais tos šalies moksleiviais, pagal šalyje patvirtintą edukacinę programą.

 • Ar turėsiu mokytis?

  Žinoma. Visi moksleiviai, kurie išvyksta  mainams, mokosi su kitais tos šalies moksleiviais, pagal šalyje patvirtintą švietimo sistemą ir programas.

 • Už ką turėsiu mokėti pats?

  Į programos kainą neįskaičiuotos tavo asmeninės išlaidos laisvalaikiui, pramogoms. Taip pat turėsi pasirūpinti mokymosi priemonėmis (knygos, sąsiuviniai, kanceliarija), prireikus – uniforma ir viešojo transporto išlaidomis.

 • Ar YFU organizuos kokius nors renginius?

  Taip. Vykstantys mainams metams turi 5 seminarus, pusmečiui – 4 seminarus, o trumpalaikėms programoms – 3 seminarus Lietuvoje ir priimančioje valstybėje. Taip pat YFU organizuoja įvairius šventinius renginius ar kultūrines-pažintines ekskursijas.

 • Kas man padės, iškilus problemai?

  Tu turėsi mentorių –  žmogų į kurį galėsi kreiptis iškilus klausimams, atsiradus problemoms ar tiesiog kilus norui pasidalinti mintimis ir džiaugsmais. Taip pat visose šalyse YFU organizacija turi visą parą veikiantį pagalbos numerį, kuriuo paskambinus tau iš karto bus suteikta skubi pagalba.

 • Kas bus, jeigu susirgsiu?

  Visi mainų moksleiviai yra apdrausti sveikatos, gyvybės ir civilinės atsakomybės draudimu, todėl susirgus ar susižeidus ne tik bus pasirūpinta, kad gautum visą medicininę pagalbą, bet bus atlyginti ir finansiniai nuostoliai.

 • Kiek mano tėvai man turėtų duoti kišenpinigių?

  Kišenpinigių suma priklauso nuo asmeninių poreikių ir šalies, į kurią vyksti mainams. Mes siūlome preliminarią 150 Eur sumą mėnesiui.

 • Ar aš galėsiu dirbti?

  Ne, mainų metų metu tu negalėsi sudaryti darbo sutarties, pagal kurią gautum finansinį atlygį, nes tai prieštarauja YFU taisyklėms. Tačiau visus moksleivius skatiname savanoriauti. 

 • Ar galėsiu tęsti savo užklasinę veiklą (sportuoti, muzikuoti, lankyti kitus būrelius)?

  YFU negali garantuoti, kad turėsi galimybę užsiimti specifine veikla, nes užklasinės veiklos pasirinkimas priklauso nuo šalies ir miesto, kuriame gyvensi ir mokysiesi. Jei turi specialių poreikių tęsti sporto, muzikos ar kitus užsiėmimus, rinkis iš mūsų siūlomų specialių programų.

 • Ką darysiu vasaros programos metu, juk vasarą mokykloje pamokos nevyksta.

  Vasaros programos metu vyksta kultūrinės-pažintinės programos, kurių metu moksleiviai supažindinami su vietine kultūra bei tradicijomis. O kai kuriose šalyse moksleiviai lanko mokyklą ir vasarą.

 • Kokius dokumentus turiu gauti iš dabartinės savo mokyklos?

  Registruojantis į mainų programą tau reikia pateikti paskutinio pusmečio arba metų pažymių išrašą. Pasiruošimo išvykimui laikotarpiu gali prireikti ir papildomų mokytojų rekomendacijų ar išrašų apie mokymąsi.

 • Ar mokslo metai, kuriuos praleisiu užsienyje, bus įskaityti mokykloje Lietuvoje?

  Tai priklauso nuo mokyklos, kurioje dabar mokaisi. Mūsų moksleiviai turi net kelias galimybes:

  1. Suderinti su mokykla, kad grįžus iš mainų, dalykai, kuriuos mokeisi užsienio mokykloje bus įskaityti Lietuvoje. Tai dažnaiusiai galioja tik tada, jei mainams renkiesi Europos šalį.
  2. Mokytis nuotoliniu būdu. Kai kurios mokyklos siūlo nuotolinio mokymosi galimybę. Tokiu atveju tu bendrauji su mokytojais iš Lietuvos , atlieki paskirtas užduotis ir atsikaitai už jas būdamas kitoje šalyje.
  3. Kartoti kursą grįžus. Dauguma mūsų mainų moksleivių grįžę į Lietuvą kartoja kursą, kurio nesimokė Lietuvoje. Pavyzdžiui, Monika po 10 klasių išvyko mainams į Vokietiją, kur metus mokėsi 11-oje klasėje, tačiau sugrįžusi į Lietuvą čia vėl pradėjo mokslo metus 11-oje klasėje, nes norėjo gerai pasiruošti brandos egzaminams Lietuvoje, pagal mūsų mokymosi sistemą. YFU Lietuva rekomenduoja niekur neskubėti ir grįžus į Lietuvą pakartoti praleistus metus, nes patirtis rodo, kad tokių moksleivių pasiekimai būna kur kas aukštesni.

   Savo ruožtu užtikriname, kad iš mokyklos užsienyje tu gausi pažymėjimą, apie mokymąsi ir dalykų, valandų ir pažymių išrašus.

 • Ar pamokos mokykloje vyks anglų kalba?

  Kadangi eisi į vietinę savo pasirinktos šalies mokyklą,  pamokos vyks valstybine šalies kalba. Pavyzdžiui, Čilėje moksleiviai mokosi ispaniškai, Norvegijoje – norvegiškai, Prancūzijoje – prancūziškai ir t.t.

 • Ką veiksiu priimančiosios šalies mokykloje, jeigu nemoku kalbos?

  Tau bus sudarytos sąlygos papildomai mokytis kalbą, o prireikus ir sudaryti individualūs mokymosi planai su palengvinimais. Mokytojai visada atsižvelgia į moksleivių gebėjimus ir poreikius adaptacijos laikotarpiu. Neabejojame, kad bėgant laikui išmoksi kalbą ir tapsi aktyviu moksleiviu. O be to, mokykloje susirasi daug draugų ir bendraminčių, su kuriais neabejotinai smagiai leisti laiką!

 • Ar aš turėsiu mokytis programos metu? Kokie turės būti mano pasiekimai?

  Taip, mūsų programos tikslas – tavo tobulėjimas, todėl mokykla yra svarbiausia mainų programos dalis. Iš tavęs bus tikimasi nuoširdžių pastangų ir sąžiningo mokymosi, todėl tavo pasiekimuose tai turėtų atsispindėti. Kadangi visose šalyse galioja skirtingos vertinimo sistemos, nėra nustatyto vidurkio, kuris apibrėžtų pasiekimus.

 • Kas man išrinks mokyklą?

  Mokykla parenkama pagal priimančiosios šeimos gyvenamąją vietą. Moksleiviai eina į geriausiai šalį reprezentuojančias mokyklas savo mieste ar regione.

 • Ar man reikės rūpintis kelione, pačiam pirkti bilietus?

  Kelionės bilietais, išlydėjimu, pasitikimu bei pagalba oro uoste mes pasirūpinsime. Tau liks pasirūpinti viza (jei jos reikia) ir susipakuoti lagaminą!

 • Ar nuvykus į priimančią šalį mane kažkas pasitiks?

  Be abejonės! Tiek atvykus, tiek išvykstant iš šalies tave visuomet pasitiks ir palydės YFU darbuotojai ir/arba savanoriai.

 • Ar mainų metu galėsiu keliauti?

  Mainų metu YFU ir/arba mokykla neabejotinai organizuos ekskursijas ir keliones. Pats keliauti galėsi ne pamokų metu (atostogos, savaitgaliai) iš anksto apie tai pranešęs YFU organizacijai, savo gimtajai ir priimančiai šeimai.

 • Kaip tapti YFU savanoriu?

  Norint tapti YFU savanoriu, susisiek su mūsų savanorių koordinatore, atsiųsdamas motyvacinį laišką.

 • Ką daro savanoriai?

  Mūsų organizacija jungia labai plačių gebėjimų ir interesų turintį savanorių tinklą. Tu gali pasirinkti kokioje srityje nori save išbandyti ir tobulėti – renginių organizavimas, administracija, psichologija, straipsnių ir informacinių pranešimų rašymas, reklama, komunikacija,  medijos, įvairių kalbų tobulinimas, mokymas ir t.t.

  Taip pat visuomet laukiame profesionalių savanorių, kurie jau yra daug nuveikę savo srityje – teisėje, reklamoje, vadyboje ir kt.

 • Kodėl verta savanoriauti YFU?

  Savanoriavimas YFU organizacijoje suteikia daugybę galimybių: susipažinti ir bendrauti su bendraminčiais, plėsti akiratį, išmokti ar tobulinti tarptautines komunikacijos žinias. Savanoriai yra ypač svarbi jaunatviško YFU kolektyvo dalis,  nes savanoriaujant gali palikti pėdsaką kitų žmonių gyvenime. O svarbiausia, savanoriaudamas gali lavinti įvairius įgūdžius, tokius kaip lyderystę, tarpkultūrinį bendravimą, laiko planavimą ir daugybę kitų.

 • Kiek reikia skirti laiko savanorystei?

  Tai priklauso nuo tavo užimtumo, tu pats gali nuspręsti kiek gali skirti savo laiko savanorystei.

 • Kokie reikalavimai?

  Ieškome motyvuotų ir plačių pažiūrų savanorių. Mums nesvarbus tavo amžius, lytis, religija, išsilavinimas ar tautybė. Didžiausias reikalavimas - noras ir moyvacija dirbti, stengtis ir tobulėti. Užsienio kalbų mokėjimas ir tarpkultūrinė patirtis - didelis privalumas.

 • Iš kur gausių žinių ir sugebėjimų reikalingų savanorystei?

  Visko išmokysime! Pradėjus savanoriauti pakviesime į informatyvius savanorių mokymus Lietuvoje, o vėliau suteiksime galimybę plėsti akiratį ir mokymuose užsienyje.

 • Ar svarbu kur gyvenu?

  Ne. Nors mūsų biuras yra įsikūręs Vilniuje, turime darbų ir užsiėmimų, kurie gali būti atliekami visoje Lietuvoje ar nuotoliniu būdu.

Braziliška muzika padarė didelę įtaką: pasikeitė skonis, dažniau pradėjau rašyti dainas, supratau, kuria linkme...
Algimantas
mainų metai Brazilijoje

23
Mano patarimas vykstantiems į Braziliją – išmok pagrindines frazes, mokėk paklausti paprastų klausimų. Būk smalsus...
Algimantas
Brazilija

9
Nereikia ieškoti geresnio gyvenimo svetur, jei tik išmoksime pasimokyti iš kitų šalių, galime daug ką...
Julius
mainų metai Belgijoje