Vakarų Europos moksleiviai nori pažinti Lietuvą 2015-03-15

2015-03-15

Pagal tarptautinę moksleivių programą YFU šiais metais į Lietuvą atvyksta šeši 16-18 metų mainų moksleiviai iš Olandijos, Šveicarijos bei Vokietijos, kurie pasiryžo ne tik įgauti tarptautinės patirties, susipažinti su Lietuva, kuri tampa vis ryškesniu tašku Europos kultūriniame ir technologijų inovacijų žemėlapyje, bet ir išmokti lietuvių kalbą per mažiau nei metus.

O kas geriau padės pritapti mūsų šalyje, suprasti jos žmones, tradicijas, aktualijas ir, žinoma, išmokti lietuvių kalbą, jei ne gyvenimas šeimoje? YFU organizacijos tikslas - atvykstantiems mainų moksleiviams, rasti šeimas visoje Lietuvoje, kuriose jie galėtų pajusti čionykštį gyvenimo būdą ir tapti pilnaverčiais jos nariais.

Moksleivius priimančios šeimos pasakoja, kad motyvas, skatinantis priimti mainų moksleivį, buvo noras suteikti savo kasdienybei naujų spalvų, o naujam šeimos nariui – žinių ir patirčių naujoje kultūroje, tačiau vieningai sutaria, kad rezultatus sunku pamatuoti, nes jie gerokai pranoksta lūkesčius.

Šeimos ypatingai vertina ir tai, ką tokie metai duoda jų vaikams. Pavyzdžiui, mažiems vaikams vyresnis „brolis“ ar „sesuo“ iš kitos šalies dažnai yra pirmas kita kalba kalbantis, kitaip mąstantis, kitos kultūros pavyzdys. Tokia patirtis jau nuo mažų dienų gali išmokyti tolerancijos, plėsti akiratį ir paskatinti ateityje domėtis pasauliu, išmokti kitas kalbas.

Paaugliams naujas bendraamžis šeimos narys gali atverti naujas galimybes toliau lavinti bendravimo įgūdžius ir spręsti aktualius paaugliškus klausimus kartu su kitos kultūros atstovu.

Štai didžiausios progreso konferencijos Baltijos šalyse „LOGIN“  direktorė Ieva Dirvonskaitė negali įsivaizduoti kaip būtų susiklostęs jos gyvenimas, jei ne tarpkultūrinė patirtis ir šeimos dvejuose žemynuose. Dar prieš dešimtmetį į JAV mainams išvykusi Ieva teigia, kad mainų moksleivius priima ne tik tie žmonės, kurie turi vaikų ir patys. „Su mano priimančiąja šeima buvo kiek kitaip - tai buvo mama, tėtis ir šuo. Jie neturėjo vaikų, o aš jiems buvau keturiolikta mainų moksleivė. Su savo šeima JAV vis dar palaikome artimus ryšius, praeitą vasarą jie buvo atvykę pas mane į Vilnių kelioms dienoms. Jie buvo visiškai paprasti žmonės, bet man davė labai daug. Neabejoju, kad į jų gyvenimą ir aš atnešiau daugiau spalvų.”

Anot YFU Lietuva direktoriaus Aivaro Markevičiaus, tokia patirtis tampa vis svarbesnė greitai besikeičiančiame ir globalizacijos veikiamame pasaulyje, todėl kitų kultūrų pažinimas ne tik skatina atsikratyti stereotipinio mąstymo, bet ir plečia pasaulėžiūrą, nepaisant amžiaus, lyties ir kultūros.

YFU Lietuva ragina kuo daugiau Lietuvos šeimų prisijungti prie šios iniciatyvos, laikinai priimant mainų moksleivius į savo šeimą. Daugiau informacijos - www.yfu.lt arba el. paštu aivaras@yfu.lt.

Apie YFU

YFU padeda plėsti žmonių akiračius, suteikia galimybę pažinti kitų šalių kultūras ir skatina suvokimą, kad mes visi esame pasaulio piliečiai. YFU yra nepelno siekiant tarptautinė edukacinių manų organizacija veikianti daugiau 50-tyje pasaulio šalių. YFU patirtimi ir parama pasinaudojo daugiau nei 260 000 moksleivių ir jų priimančiųjų šeimų. YFU mainuose yra dalyvavę keli šimtai Lietuvos moksleivių ir daugiau nei 40 šeimų, atvėrusių savo namų duris mainų moksleiviams iš užsienio. 

Mano didžiausias pasiekimas - jau po mėnesio laisvai kalbėjau japoniškai! Tai suteikė pasitikėjimo savimi.
Inga
mainų metai Japonijoje

34
Vasara mainuose pabudino giliausias emocijas: norą stengtis, keisti save, tobulėti ir pažinti.
Julija
vasaros programa Vokietijoje
Metų programa – tai tikrieji mainai, nes tik po pusės svečioje šalyje praleistų metų pradedi džiaugtis tuo, kur esi...
Eglė
mainų metai Austrijoje